Této noci procitnu

Animovaný film Šimona Koudely s hudbou Jana P. Muchowa

Jedné teplé dlouhé noci uprostřed města, v jedné ulici, ve dvou protilehlých domech dělí život a smrt jenom zeď, sklo nebo pouhý pohyb můry. Je takový klid na lásku, vzpomínky, rození a plození (lidských) mláďat, že uslyšíte padat zrnko kmínu. Těsně před rozedněním na chvíli ptáci utichnou a než se narodí nový den duše zemřelých odlétají.

Způsob animace je ojedinělý. V některých případech sloužily jako vzor nasnímané studie reálných lidských pohybů a mimiky obličejů. Tyto sekvenční záběry však nebyly podkladem animace jako u rotoskopie použité např. ve filmu Alois Nebel. Vše bylo zrekonstruováno a vytvořeno zcela nově, digitální animací 2D objektů a to především tzv. morphingem. Film byl uvedený na mezinárodních festivalech v brazilském Sao Paulu, Rio de Janeiru a v japonské Hirošimě.

ŠIMON KOUDELA (narozen 1974). Studoval FAMU (animaci a režii multimediální tvorby). Vytvořil řadu dokumentárních snímků pro ČT a spol. FEBIO, věnuje se režii TV pořadů, přímých přenosů a hudebních koncertů. Je autorem trikového filmu Robinson, animací a trikových záběrů např. ve filmech Sbohem slunce o osudu Aléna Diviše, František Kupka - Symfonik barev a malíř kosmu nebo Klamovka o legendární košířské hospodě. 

 

 

Podrobné vyhledávání

Podrobné vyhledávání a filtrace

Datum vzniku
Loading...
Loading...
Loading...